Szombat délután Képes Gábor segítségével a Közlekedési Múzeumban forgathattunk. A téma a közeljövő volt, illetve az emberiség középtávú – 100-200 évre előre idézett – jövője. Az alanyok, akik szóltak: sci-fi írók. Sajnos foglalatosságaira nézvést László Zoli és Botond lemondta, jó lett volna, ha ott vannak, ha halljuk véleményüket, sőt rögzíti azokat a kamera, de hát így alakult…
Antal József, Csepregi Tamás, F. Tóth Benedek, Gábor és jómagam álltunk a kamerák elé. A múzeum időszaki, csillagászati témájú kiállítása ideális helynek bizonyult (én vagy egy százast eljátszottam a fekete lyuknál), illetve itt van letéve Farkas Bertalanék eredeti leszállókabinja 1980-ból. A látogatók kerülgettek, megnéztek minket, mi pedig zárásig elfoglaltuk magunkat.
Find more photos like this on SFport.net
Ami számomra a legmeglepőbb volt, hogy a kollégák abszolút nem vizionálták a világűr meghódítását vagy idegen lények érkezését (hódító vagy segítő szándékát), de még csak az idegen civilizációk meglétének lehetőségét sem (érdekes ez a sci-fi íróktól, nem?). A jövőbeli félelmeiket / félelmeinket a genetikai változások, a föld lelakása, az információs robbanás okozta veszélyek tették ki, és a működésképtelennek tűnő nyugati gazdasági modell okozta problémák – minden bizonnyal az aktuális válság hatott rájuk / ránk. Szinte kivétel nélkül pesszimisták vagyunk, ami azért valahol zavart engem… nem tudom, ez csak SF-írói attitűd vagy benne van a korban.
Sok érdekes gondolatot hallottam, s bár beszélgettünk, söröztünk, boroztunk a kollégákkal már nem egyszer, sikerült meglepniük nem egy meglátásukkal. Már csak ezért sem volt hiábavaló az a szombat délután…Ki is kellett lazítanom az este.
Legutóbbi hozzászólások